3 rady ako efektívne chudnúť

18.09.2019

Raňajky

Nie nadarmo sa im hovorí, najdôležitejšie jedlo dňa. Skrátim to. Jediné čo potrebujete vedieť, ak nebudete raňajkovať, tak budete cez deň ešte hladnejší. Tým pádom toho zjete cez deň viac. Keď sa naraňajkujete, budete mať po prvé, viac energie. A to čo zjete ráno prirodzene cez deň spálite, to čo zjete neskôr musíte odmakať v posilke. Tak si dva krát rozmyslite či sa budete ešte raňajkám vyhýbať.

Pre tých, ktorý nedokážu ráno hneď jesť. Snažte sa vypiť ráno pol litra tekutín. Zelený čaj, má asi milión pozitívnych účinkov, ktoré si môžete nájsť na nete no pre vás najdôležitejšie. Prečistí organizmus keďže je bohatý na antioxidanty, teplo vám roztiahne žalúdok tým pádom cca hodinu po vypití budete hladný a naraňajkujete sa. A čo je asi naj top, že zelený čaj obsahuje látky, ktoré na seba dobre viažu tuk takže pri pravidelnom pití sa vám bude lepšie chudnúť.

Ďalší nápoj okrem samotnej vody pred jedlom hneď po zobudení je vlažná voda s citrónom, škoricou a medom. Tento nápoj vám dokonale roztiahne žalúdok. Okrem toho med a škorica majú samozrejme XY pozitívnych účinkov na naše zdravie, pre vás je najdôležitejšie, že pôsobia dobre na tzv. bazálny metabolizmus.

Pravidelnosť

Je veľmi dôležité jesť pravidelne, približne v tú istú dobu. Pretože, vaše telo si zvykne, že dostane určitý príjem tukov, sacharidov, bielkovín a nebude si ich zbytočne ukladať. Nakoľko, človeku, ktorý jedáva nepravidelne sa ukladá najviac tukov, pretože telo nikdy nevie kedy dostane ďalšie a pre istotu si ich teda uloží.

Pitný režim

Voda, voda, voda, čaj, voda, voda, voda. Žiadne sladené nápoje, káva, mlieko a iné veci to sa do pitného režimu neráta. To koľko vody tekutín máte vypiť záleží od toho koľko vážite a koľko cvičíte. Bežný človek a človek, ktorý chce schudnúť by mal vypiť 2-3 litre vody denne. A čo, že potom idete 20x na WC. Ja to tak mám tiež a to je na tom, práve to dôležité. Nakoľko, odvodňovaním (to je to koľko krát navštívite WC), skrátka chudnete. Hlavnou príčinou tohto javu sú termogénne účinky vody, ktoré zvyšujú rýchlosť metabolizmu - rýchlejší metabolizmus je dôvod, prečo telo spáli viac kalórií.


Výživová poradkyňa Miriam Bohušová

miriam@vyziva.life