Šesť zdravých návykov

16.09.2019

Prvý návyk

Majte radi samých seba

Hovorí sa, že sa rodíme sami, žijeme sami (vo svojom vnútri) a sami aj zomierame. Majte preto radi to stvorenie, v ktorom žijete! Prežite každý moment naplno.


Druhý návyk

Meditácia

Stres príliš sťahuje cievny systém, čím spomaľuje krvný obeh a obmedzuje činnosť čriev, orgánov a žliaz. To vedie k nepokoju a oslabeniu tkanív, čo má za následok napríklad zápchu, bolesti spodnej časti chrbta, nedostatočnosť nadobličiek a obličiek, úzkosť, srdcové problémy a zlé trávenie. Iba počas meditácie môžete byť sami so sebou, bez vonkajších vplyvov či neustálych požiadaviek vašej mysle a emócií.


Tretí návyk

Pohyb

Vyhľadávajte pohyb všade kde sa dá. Krvný obeh a prúdenie lymfy, najmä v dolných končatinách, sú výrazne stimulované svalovou aktivitou. Chôdza, plávanie, cvičenie na trampolínach tai-chi, strečing, joga, aerobik...Buďte neustále aktívny. Pohyb je pre uzdravenie nevyhnutný.


Štvrtý návyk

Hlboké dýchanie

Vzduch, ktorý dýchame, predstavuje pre naše telo životnú silu. Bez neho by sme neprežili. Hlboké dýchanie energizuje systém, posilňuje krvný obeh a prúdenie lymfy. Zároveň čistí myseľ a upokojuje emócie.


Piaty návyk

Drhnutie suchej kože

Telo vylúči denne cez kožu približne kilogram metabolických odpadov a toxínov. Koža je vaším najrozsiahlejším vylučovacím orgánom. Keď sa vo vrstvách vašej kože usadia kyseliny a toxíny, prejaví sa to vyrážkami, pupienkami, vredmi a inými ťažkosťami. Skvelým spôsobom, ale zlepšiť zdravotný stav kože, je suché drhnutie. Odstránite ním staré a odumreté kožné bunky a podporíte krvný obeh a prietok lymfy, čím umožníte koži správne "dýchanie".


Šiesty návyk

Saunovanie a parné kúpele

Koža, ktorá sa zvykne nazývať tretia oblička, odstraňuje toľko odpadu (vedľajších produktov a toxínov) ako pľúca, obličky a črevá dohromady. Pri oslabení štítnej žľazy alebo sedavom zamestnaní nemá telo možnosť poriadne sa spotiť. Podkožné vrstvy kože sa preto zanášajú toxínmi, čo má za následok suchú kožu, vyrážky, pupienky, ružu, lupiny, dermatitídu a iné problémy. Saunovanie a parné kúpele sú veľmi prospešné, najmä ak sa počas nich používajú rôzne éterické oleje.

Parný kúpeľ si môžete urobiť aj vo vašej vani. Na podporu čistiacich účinkov si pridajte do vody horčičné semienko, kajenské korenie alebo iné bylinky.

Zdroj: R. MORSE, N.D. - Zázračná detoxikácia